Pizza Spod Lady, czyli testujemy, sprawdzamy i tworzymy zawsze coś nowego, aby urozmaicić nasze menu w Pizzerii Osiedlowej.

Aktualna Pizza Spod Lady:

Pizzeria Osiedlowa - Pizza Spod Lady - Pizza Neapolitańska

Skład:

  • mozzarella fior di latte
  • sos śmietanowy
  • dojrzewająca szynka speck
  • pomidorki koktajlowe
  • ser Parmigiano Reggiano DOP
  • świeża bazylia

Zamów pizzę online

Kliknij w przycisk poniżej i zamów pizzę Spod Lady i wiele innych z dostawą do domu lub odbiorem własnym:
ZAMÓW ONLINE TERAZ BRONIEWSKIEGO 16

ZAMÓW ONLINE TERAZ ZAKŁADOWA 84

Ciasto i baza Pizzy Spod Lady

Nasze ciasto, przygotowane przy użyciu włoskiej mąki typu „00”, wody, drożdży i włoskiej soli morskiej. Ciasto wyrasta i dojrzewa od 24 do 48 godzin, dzięki czemu zyskuje niepowtarzalny smak, aromat i lekkość. Na wierzchu sos śmietanowy, który idealnie łączy się z serem mozzarella fior di latte, tworząc jedwabistą mieszankę. Fior di latte po włosku oznacza kwiat mleka. Jest to jeden z najbardziej delikatnych i najlepszych włoskich serów.

Speck jest tradycyjnie wytwarzany z mięsa wieprzowego, które jest solone, przyprawiane i suszone na powietrzu, a następnie wędzone w dymie z drzewa świerkowego lub jodłowego. Charakterystyczne dla specka jest delikatna, ale wyraźna nuta dymu oraz intensywny, ale nieco słodkawy smak.

Dodatkowo na pizzy znajdziecie starty ser Parmigiano Reggiano DOP. Oryginalny produkt pochodzi z regionu Emilia-Romania we Włoszech, znany również jako Parmezan. Jest to twardy ser o pikantnym smaku i chrupiącej konsystencji, produkowany z niepasteryzowanego mleka krów. Aby otrzymać certyfikat DOP jako Parmigiano Reggiano, ser musi spełnić szereg rygorystycznych standardów jakościowych, w tym być produkowany z mleka z określonych obszarów, mieć minimalną zawartość tłuszczu, być wytwarzany z użyciem naturalnych składników i być dojrzewający przez co najmniej 12 miesięcy.

Uzupełnieniem pizzy są świeże pomidorki koktajlowe oraz bazylia.

Ile kosztuje Pizza Spod Lady?

Pizza spoza naszego menu dostępna jest w promocyjnej cenie 38 PLN do wyczerpania zapasów.

Pizza w Osiedlowej ma 32 centymetry średnicy.

Zamówienia można składać telefonicznie (kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne menu) oraz w naszym SKLEPIE ONLINE z odbiorem własnym lub dostawą do domu!

Powiedz na osiedlu!